sales@exl-bd.com /  חייגו 03-5500-181

בדיקת היתכנות של מוצר או שירות

רוב העסקים שמייצרים, מייבאים או מפתחים מוצרים / שירותים משקיעים הרבה זמן ומאמץ בשלב הפיתוח. אבל כאשר הם מגיעים לשלב המכירה והשיווק של המוצר, שלב בו לקוחות פוטנציאליים ידעו שהמוצר קיים – הם מגלים שהם עשו כמה טעויות קריטיות בדרך – זה לא מספיק לייצר מוצר – זה חיוני לייצר את המוצר הנכון עבור השוק הנכון.

אקסלנט BD מאמינה שכל מוצר או שירות חייב לעבור שלב היתכנות לפני יציאתו לשוק. שלב זה יכול למנוע בזבוז כסף ומשאבים יקרים אחרים שלא לצורך. תהליך זה מחדד את המסר השיווקי של המוצר, מתאים את המוצר לצרכי השוק, ועונה על השאלה האם המוצר שפיתחנו עונה על הצרכים של השוק שאמור לרכוש אותו. ההיתכנות מגדירה את מודל התמחור על פי ערך נתפס של השוק ולא רק על פי הערך העצמי של מפתח המוצר, שלעיתים הנו לא מעשי ואף שגוי.

שלב בדיקת ההיתכנות יכול לבוא באחד משני שלבים עסקיים:

השלב הראשוני טרם הושקע מירב הזמן והכסף בפיתוח, ייבוא או ייצור המוצר/שירות. בשלב זה היכולת לנו לשלוט בטעויות עסקיות יותר גבוהה. כמו כן, הגמישות לשינויים גבוהה ובכך אנו חוסכים גם זמן יקר. מה שיכול לזרז את ה- time to market ולא לעכב אותו כפי שניתן לחשוב בהתחלה.

שלב טרום היציאה לשוק בשלב זה נרצה לבדוק על קבוצה קטנה ומייצגת את תגובות השוק למוצר ומה ניתן ללמוד ממנו. לאחר שפיתחנו 90% מהמוצר וקצת לפני שאנו רוצים להתחיל לצאת לשוק ולמכור או/וגם לשווק. בשלב זה היכולת שלנו לשנות את המוצר כמעט אינה אפשרית במיוחד בתחום הייצוא (תחום השירות ופיתוח תוכנה יותר קל). בכל זאת, בדיקת היתכנות גם בשלב זה עשויה לעזור בתמחור, הבנת מהו השוק שלנו, מאפייני לקוחות פוטנציאלים ואיך לשווק להם.

כיצד אקסלנט BD  מבצעת את בדיקת ההיתכנות?

יש להבהיר, העבודה שאנו מבצעים הינה עבודה אקטיבית, יזמית שמבוצעת על ידי פניה פיזית אל הלקוחות הפוטנציאליים באמצעות סוכני מכירות שטח המקצועיים שלנו. תפקידם לקחת את המידע שנאסף ולתת אותו ליועץ ומנהל הפיתוח העסקי, כך שהם יוכלו לבנות אסטרטגיה עסקית. אנחנו במקרים מסוימים מנסים ליצר שיתופי פעולה אסטרטגיים על מנת לבחון האם שותפויות אלה יכולות להיווצר באמצעות צד שלישי. זה ייתן הזדמנות לראות האם המוצר הוא בעל פוטנציאל גבוה.

יוצרים קשר עם לקוחות פוטנציאלים בין אם בטלפון או בפגישות פרונטליות.

מציעים את השירות או מוצר ורושמים את התגובות של הלקוחות.

מציעים מחירים שונים על פי אסטרטגיה שנקבעה מראש ובודקים את תגובת השוק לשינויי המחיר.

פונים באופן ייזום לסגמנטים שונים של השוק על מנת לדעת באיזה פלח שוק הלקוח הפוטנציאלי שלנו נמצא ואיזה מוצר יהיה הכי אטרקטיבי בשבילו.

 בודקים מתחרים עם שירותים או מוצרים תחליפיים למוצר שלנו.

בודקים מוצרים משלימים שהשוק מעוניין לרכוש יחד עם המוצר או שירות של הלקוח שלנו.

בונים עקרונות שיווקיים על פי תובנות השוק שהשגנו מבדיקת הכדאיות.

אוספים את כל המידע ומעבירים דוח סופי ללקוח עם כל התובנות ודרכי הפעולה להמשך.

יש להבהיר כי העבודה של אקסלנט BD הינה באמצעות מחקר פעיל שבו סוכן מכירות טלפוני פונה ללקוחות פוטנציאליים כדי להציג את המוצר של הלקוח. בעזרת שיחות אלה אנו אוספים מידע על המוצר, האם הוא ממלא צורך, האם הוא פותר בעיה? כמה הלקוח הפוטנציאלי מוכן לשלם עבור המוצר, מה הדרך הטובה ביותר לשווק אותו? מהן שיטות המכירה האופטימליות שמבטיחות יחסי המרה גבוהים? אנו בודקים  מחירים שונים על פי מודלים כלכליים שהוכנו מראש ובודקים את תגובת השוק לשינויים במחירים. אנו יוצרים קשר עם מגזרים שונים בשוק כדי לדעת איזה שוק הוא המתאים ביותר למוצר. אנו נבדוק את המתחרים ושירותים חלופיים או משלימים שיש לשוק להציע. כל אלה ושאלות רבות אחרות אקסלנט BD עונה עליהם. אנו מתעדים את כל התשובות ומגישים דוח המלצות. אנו נבנה אסטרטגיה מכירות המבוססת על תובנות שוק שהשגנו ושאנו מאמינים שיעבדו.

עסקים רבים עושים טעויות קריטיות ובמקרים מסוימים יש הפסד משמעותי של כסף שניתן היה למנוע. שלב ההיתכנות הוא אותו צעד שיכול לסייע במניעתן. תן לנו לעזור לך להימנע מטעויות אלה, כך שתוכל לגדול כראוי.

יש רעיון טוב

יש רעיון טוב

בעל ערך או יפתור בעיה

בדוק את השוק

בדוק את השוק

תגובות של השוק לרעיון שלך

בניה תוכנית A/B

בניה תוכנית A/B

אסטרטגי, עסקי, מכירות ושיווק

תשקיע ב

תשקיע ב

מוצר, לוגיסטיקה, תפעול, שיווק ומכירות

תמכור

תמכור

רשת דייגים יותר טוב מחכה

הערכה מחדש

הערכה מחדש

להכל! תכוניות ועסקים מועדים לשינויים

רוצים שנבצע לכם בדיקת היתכנות? השאירו פרטים

שינוי גודל גופנים
ניגודיות