sales@exl-bd.com /  חייגו 03-5500-181

כיום, לרצות להיות יזם נמצא במגמת עלייה. ישנם סיפורי הצלחה רבים יותר היום מבעבר, ואנשים רוצים להצטרף להצלחות. נכון שסיפורי ההצלחה מייצגים רק 2% מכלל התוצאות היזמיות, אבל מי סופר.

לרוב, הדרך להיות יזם זו משימה קשה מאוד. לפעמים, סיפורי ההצלחה לגמרי לא משקפים את הדרך באמת. ברוב המקרים, להיות יזם דורש שעות עבודה רבות הרבה יותר בהשוואה לעובד רגיל. סביר להניח, כי בהתחלה ישנם עליות ומורדות, כלכלית הזמנים קשים,וזה כמו רכבת הרים אינטנסיבית ביותר. הניצחונות מעטים ומרוחקים, כשיותר מ -90% מהסטארט-אפים נכשלים. אז, עם זאת, למה אנחנו עושים את זה?

א

תשוקה

אם אתה מתחיל את העסק שלך כדי לעשות כסף מהיר, אתה במקום הלא נכון. אין דבר כזה. התכונה הנפוצה ביותר אצל יזמים היא תשוקה. אם אתה לא מרוויח כסף בהתחלה, אתה צריך תשוקה כדי להעביר אותך את אותם ימים רעים. אתה צריך לרצות לפתור בעיה שבאמת חשובה לך. אם יש לך מידה רבה של תשוקה, אתה יכול להניע אחרים להאמין במיזם שלך.

ב

תסתכל על עצמך

לפני הפיכתך ליזם, אתה צריך לקבוע האם יש לך מה שנדרש כדי להצליח. קח מבט ריאלי על נקודות החוזק שלך ועל החולשות. באופן ספציפי, תסתכל על תחומי היכולת (ידע וניסיון), הכישרון (מיומנויות), האישיות (התמדה, חוסן מנטלי). האם יש לך את הידע והניסיון הנדרשים כדי להצליח בתעשייה שנבחרה? האם אתה יכול להתמודד עם כישלון וקשיים בדרך שלך להצלחה? לבסוף, שאל את עצמך אם יש לך את החוסן הפיננסי הנדרש.

ג

האם אתה פותר בעיה

אנשים חושבים לעתים קרובות על דברים שהם רוצים שהם יכולים לעשות אחרת, או לדמיין מוצרים או שירותים שימושיים שהם רוצים שיהיה להם. שאל את עצמך, האם הרעיון שלך פותר בעיה שלאנשים יש או אכפת להם ממנה או שזה הכל בראש שלך? ברגע שאתה עונה על זה כן – תתחיל את התהליך.

ד

קח סיכון

היזמים המצליחים ביותר לקחו סיכון מסוים בשלב זה או אחר, אתה צריך לקחת סיכונים מחושבים על מנת שהעסק יצליח. הזדמנויות עסקיות יגיעו ויש צורך לפתח אינסטינקט כדי לראות אותן, אחרת אתה נשאר במקום, ויהיה קשה מאוד להגיע להצלחה. על מנת לקחת סיכון צריך אומץ ותוכנית עסקית.

ה

למד מאחרים

תחקור כיצד יזמים אחרים מצאו הצלחה. תחשוב על איך אתה יכול לשלב את הרעיונות שלהם, שיטות, או טכניקות לתוך הפעילות היזמית שלך. קרא את הספרים והמאמרים שלהם. תגיע לרשת של יזמים אחרים ולמד מהם.

ז

שיהיה לך חזון

אחד המאפיינים שמגדירים יזמות הוא היכולת לזהות הזדמנות ולדמיין משהו שאחרים לא. ליזמים יש סקרנות שמזהה הזדמנויות עסקיות שמעמידות אותם בחזית החדשנות. זכור, זה החזון שידריך אותך בדרך ברגעים הקשים.

ו

דע את המטרות

דע את המטרות לטווח קצר כי השגתן תוביל להשגת המטרה לטווח ארוך. הצלחה לטווח ארוך מורכבת מעמידה עקבית ביעדים של הטווח הקצר והבינוני. מטרות לטווח ארוך הן הצהרת משימה או חזון עבור החברה או הארגון שלך. ודע האם המטרות שלך הן מציאותיות, ברורות, ניתנות לכימות וברות השגה.

ח

הצלחה לוקחת שנה לבנות, להרוס אותה לוקח דקה

אל תמהר לקחת את הזמן לעשות דברים נכונים. יזמים אשר מיהרו מבלי לבנות בסיס חזק ובלי ליישם את התהליך העסקי הנכון שתומך ברעיון ייכשלו מהר מאוד. בניית עסק אינה מוגדרת במסגרת זמן. צמיחה מהירה מידי יכולה להיות גם מסוכנת.

ט

צור תוכנית עסקית

התוכנית העסקית שלך צריכה להיות מסמך אסטרטגי, פיננסי, שיווקי, הכולל גם את התרבות הארגונית. התוכנית צריכה לתאר את המסגרת הארגונית, ואת  המטרות של העסק שלך. גם את המשימה ואת חזון הצהרות כנקודת התחלה. התוכנית צריכה לשמש כמדריך להחלטות כיצד לנהל את העסק, הכוללת נקודות בקרה והערכה מובנות.

כ

מימון

הדרך הטובה ביותר להתחיל את הפעילות היזמית שלך היא לקבל הלוואה אישית. תוכנית עסקית צריכה לספק סיבה להשקעה ולקבל כספים. אין לעודד השקעות אך ורק בשל יחסים אישיים כי כישלון יוביל לשסעים ולניכור.

מ

יישם את התוכנית השיווקית והמכירות

אף פעם אין מספיק מכירות! היזם חייב תמיד לזכור כי שיווק, פרסום, או פעילויות קידום מכירות הם חסרי ערך לחלוטין, לא משנה כמה יקרים או ממוקדים הם, אלא אם כן הם עושים דבר פשוט אחד – אנשים קונים את המוצר שלך. אקסלנט BD יכולה גם לעזור ליזמים עם מכירות במיקור חוץ. השירות שלנו כולל פיתוח עסקי אשר יכלול סוכני מכירות בתחום, שיווק ומציאת שותפים אסטרטגיים.

ס

המשך להשקיע

אל תפסיק לחפש רעיונות חדשים כיצד להשקיע בחזרה בעסק שלך, ולקבל השראות. אם אתה ישן על ההגה, המתחרים בסופו של דבר ישתלטו. קח 10% מההכנסה ההתחלתית שלך והכנס אותו בחזרה לעסק שלך. אם אתה מגיע לשלב של צמיחה בעסק שלך, אתה על הדרך להצלחה. אבל לא ניתן למהר צמיחה עסקית, היא חייבת להיות בפיקוח ובתיאום עם היכולות העסקיות בכל התחומים: לוגיסטית, אישית, כלכלית ואפילו נפשית. חשוב בגדול תהיה גדול.

י

גמישות עסקית

תהיה בעל גמישות מחשבתית ביישום תהליך עסקי. דברים יכולים להשתנות, ובמקרים רבים, אכן כך קורה. תהיה מוכן לסטות מן התוכנית המקורית ולייצר תכנית חלופית. הישרדות העסק שלך תלוי הסתגלות. לרוב, המוצר הסופי או השירות הסופי שלך לא ייראה כמו שהיה בהתחלה. גמישות המאפשרת להגיב לשינוי טעמי ותנאי השוק הינה חיונית.

ל

בנה את המוצר / שירות

בנה את המוצר / שירות שלך – עד שזה יהיה מוכן ב 90% לפחות לצאת לשוק. – לא הולכים לשוק עד ש 90% של המוצר שלך מוכן להיות מוצג. אם אתה יודע שיש הרבה חוסרים ואתה חושב שאתה תוכל "למלא את הפער" בזמן שאתה יוצא לשוק ולאחריו – אתה טועה.

נ

מכור, מכור, מכור

אף פעם אין מספיק מכירות! היזם חייב תמיד לזכור כי שיווק, פרסום, או פעילויות קידום מכירות הם חסרי ערך לחלוטין, לא משנה כמה יקר או ממוקד הן, אלא אם כן הוא עושה דבר פשוט אחד – אנשים קונים את המוצר שלך. אקסלנט BD יכול גם לעזור ליזמים עם מכירות במיקור חוץ. השירות שלנו כולל פיתוח עסקי אשר יכלול סוכני מכירות בתחום, שיווק ומציאת שותפים אסטרטגיים

ע

נהל את הכסף בחוכמה

תזרים המזומנים הוא נשמת אפה של כל עסק. לכן, כל היזמים העסקיים חייבים להיות מנהלי כספים כדי להבטיח שלעסק יש מספיק מזומנים כדי לשמור על עצמו ולצמוח. אל תהיה נרגש יתר על המידה ובזבזן כאשר ההכנסה עולה.

בכל שאלה ועניין נשמח שתכתבו לנו

שינוי גודל גופנים
ניגודיות