sales@exl-bd.com /  חייגו 03-5500-181

מהו פיתוח עסקי

פיתוח עסקי הוא מבט אסטרטגי על מטרות הארגון ויישום תוכנית פעולה שתסייע להגיע לשלב העסקי הבא, בין אם אתה עסק קטן שרוצה להיות בינוני או עסק בינוני שרוצה להיות גדול. במסגרת הפיתוח העסקי, קיימים מספר צעדים בסיסיים שיש לנקוט באפיון מטרה ארוכת טווח, הגדרת מנועי צמיחה אפשריים, בניית מבנה ארגוני תומך והשפעת פיתוח עסקי עליו, הגדרת לקוחות אסטרטגיים וניהול תקציבי.

פיתוח עסקי מוגדר כ "ניצול משאבי הארגון לטובת יצירה או איתור הזדמנויות עסקיות חדשות על מנת לזכות ביתרון יחסי בשוק".

אקסלנט BD שירותים עסקיים מתמחים בפיתוח עסקים בצמיחה. הייחודיות שלנו נובעת מהשיטה שפיתחנו ויכולתנו לא רק לפקח עליה, אלא למעשה ליישמה. כדי שהלקוח יוכל להתמקד בצמיחה, במקביל למכירות שאנו מבצעים. סוכני המכירות שלנו מגיעים עם תובנות מהשוק, אנו מנתחים את התובנות הללו לתוכנית פעולה שמסייעת ללקוחות שלנו לשפר את המוצרים ואת העסק שלהם. שירותי הפיתוח העסקי שלנו מתקיימים במקביל לפעילות המכירות שלנו ועובדים יחד כדי לשפר את התוצאות העסקיות.

אקסלנט BD תבנה, תיישם ותפקח על כל מערכי הפיתוח העסקי, כולל:

 • בניית ויישום תוכנית אסטרטגית: סיוע במציאת מתחרים מזוהים, הגדרת לקוחות אסטרטגיים

  אקסלנט  BD יודעת לזהות את שיתופי הפעולה אשר יביאו להגדלת המכירות תוך עמידה ביעדים רב שנתיים. במסגרת זו נבחן את פוטנציאל החברה אל מול פוטנציאל השוק ואת הכוון לפתח את העסק דרך כל מרכיביו של מנגנון פיתוח עסקי.

 • ניתוח מבנה ארגוני והשפעת הפיתוח העסקי, התאמה ארגונית לשינוי עסקי

  כל עסק אשר מעוניין לשנות ולהשתנות עליו לבצע את ההתאמות הנדרשות על מנת שהפיתוח העסקי יצליח. על מנת שזה יקרה אקסלנט  BD תנתח את המבנה הארגוני, המבנה הכלכלי, מבנה מחלקת המכירות והשיווק ותתאים אותו לשינוי הצפוי.

 • מציאת לקוחות אסטרטגיים שאינם נמצאים כרגע בבסיס הלקוחות הנוכחי של העסק

   אקסלנט  BD תבצע חקירה מעמיקה ומקיפה של לקוחות פוטנציאלים וסגמנטים של השוק שהחברה עדין לא פנתה אליהם ותכוון את מנהל המכירות ואת מנהל הפיתוח העסקי כיצד להגיע ללקוחות חדשים אלה ולמקסם נתחי שוק.

 • יצירת שיתופי פעולה אסטרטגיים כדרך להגיע ללקוחות הקצה

  שיתופי פעולה עסקיים הינם דרך יעילה להתפתח עסקית ולהגדיל את המכירות וזאת בהנחה שמודל שיתוף הפעולה הינו נכון ועובד לכלל הצדדים המעורבים. אקסלנט BD מומחית ביצירת שיתופי פעולה יצירתיים ארוכי טווח שמגדילים הכנסות.

 • זיהוי מנועי צמיחה חדשים הקיימים ביכולות הליבה של העסק ולא מנוצלים

  עסק המתקיים על רגל עסקית בודדת איננו יכול להיות עסק יציב ששואף להתפתחות עסקית. לכן, על מנת ליצור ייציבות עסקית ופיתוח עסקי אקסלנט BD תאפיין ותיישם אסטרטגיה של מנועי צמיחה נוספים שיביאו מקורות הכנסה נוספים ובכך יגדילו את המכירות.

 • זיהוי ופירוק מחסומים המונעים צמיחה

  עסק המעוניין ללכת למהלך של פיתוח עסקי חייב ראשית, להבין מהם המחסומים שמונעים צמיחה עסקית ומהם הגורמים שמסייעים להתפתחות העסקית. זיהוי ופרוק מחסומים המונעים צמיחה עוד בטרם נכנסים למהלך של פיתוח עסקי עשוי להבטיח הצלחה ארוכת טווח וחוסר כשלים בהמשך הדרך.

 • ניהול תקציבי פיתוח עסקי ומיתוג חדש

  בסוף הכל עניין של כסף ועל כן, נושא התקציבי הינו משמעותי. ניהול תקציבי נכון בעיקר לעסקים קטנים המעוניינים להתפתח עסקית חייב להיות נבון ןלשלב ניהול כלכלי נכון של העסק. לאקסלנט  BDישנו ניסיון רב למקסם תקציבים קטנים לכדי השפעה גדולה על הפיתוח העסקי ובניית המותג של החברה. אנו יודעים כיצד ניתן לבנות מותג בתקציב המתאים. כדי לעשות זאת צריך להכיר אלטרנטיבות זולות שקיימות בשוק, צריך שתהיה היכולת לעשות דברים לבד ללא "מומחים" שייקחו המון כסף – ועדין להגיע לתוצאות.

 • נוכחות בתערוכות / כנסים

  לעיתים מנהלי מכירות אינם לוקחים ברצינות את הערך של כנסים ותערוכות, אך ידוע כי באירועים אלה ניתן ללמוד הרבה על המתחרים הישירים והעקיפים, ניתן ללמוד על החברה עצמה וניתן להפגין נוכחות כדי שהשוק ידע שהחברה קיימת. זו הזדמנות טובה למנהל המכירות לבצע חיבורים עסקיים מצד אחד וללמוד על הסביבה העסקית שלו מצד שני. אקסלנט  BDכסוכנת מכירות השטח של החברה או כמנהלת פיתוח עסקי תלך לכנסים ותערוכות בשם החברה ותייצג אותה אל מול השוק ובעבורה.

אקסלנט BD מסייעת ללקוחותינו למצוא יותר מנועי צמיחה "רגליים עסקיות" על מנת להרחיב את הבסיס הפיננסי של ההכנסות. כדי להבטיח יציבות גדולה יותר בשוק תחרותי וליצור מקורות הכנסה רבים שיביאו את השלב העסקי הבא.

מנועי צמיחה

החזק מנצח – זה נכון בחיים וזה נכון בעסקים. כל עסק מחפש לגדול לתוך אזורים חדשים או לזכות בנתח שוק גדול יותר, בשוק קיים או שוק מגביל, על חשבון המתחרים. עסקים שאינם מסוגלים לגדול ולנגוס בנתח שוק התחרותי דינם להיות בסטגנציה תמידית ואף לגווע . כיום, המונח "שוק מקומי" מקבל משמעות שונה. לשוק המקומי יש קשר ישיר לשוק העולמי והשפעות של השוק העולמי הם היום הרבה יותר משמעותיות על השוק המקומי מאשר בעבר. העולם העסקי העולמי הופך את "השוק המקומי" והוא הופך להיות קטן יותר.

בנוסף, יותר ויותר חברות מכוונות לספק פתרון מקיף לכל צרכי הלקוח, גם אם השירותים אינם קשורים ישירות ליכולות הליבה של העסק. לכן, אנו מוצאים חברות אשר מרחיבות את מגוון המוצרים / שירותים שלהם. משמעות הדבר היא כי החשיבה האסטרטגית של חברות היא של שירותים מרובים או מוצרים משלימים ותחליפים אשר מוצעים ללקוחות מגוונים – לזה קוראים מנועי צמיחה.

מנועי צמיחה נועדו להרוויח כסף על ידי ניצול הזדמנויות שוק מרובות. ללא תלות במותג (יש חברות שיש ברשותם מספר מותגים שונים והם חברת אחזקות), קו מוצרים בודד, שוק נישה. לרוב השירותים הראשונים שהעסק התבסס עליו בתחילת דרכו אינם מקור ההכנסה העיקרי לאחר כמה שנים. ההסתכלות על האסטרטגיה העסקית העיקרית שיש להתחשב בה היא אילו מגמות שוק קיימות ומה ההזדמנויות לרווח. דרכי הפעולה:

 • מגמות שוק מקומי ובינלאומי
 • אפיון מתחרים ולקוחות
 • מוצרים משלימים או תחליפים
 • בחינת המבנה הארגוני
 • בניית תוכנית עסקית
 • בחינת יכולות כלכליות

אקסלנט BD גאה לספק את שירותי פיתוח עסקי ברמה בינלאומית. עם הניסיון הרב שלנו ועם המומחיות שלנו יש לנו את הביטחון שאנחנו יכולים לסייע ללקוח העתידי שלנו כפי שאנו עושים עם הלקוחות הקיימים שלנו. תהליך העבודה הוא פשוט ובעיקר נכון תהליכית. כאשר התהליך העסקי נכון גם התוצאות מגיעות ואנו רואים זאת כל הזמן.

פיתוח עסקי זה מה שאתם צריכים? פנו אלינו

שינוי גודל גופנים
ניגודיות