האם יש לך שאלה?


בבקשה קרא את השאלות ואם לא תמצא את התשובה שחיפשת, אנא שלח לנו את שאלתך ואנחנו נענה הכי מהר שניתן

F.A.Qs

 • ניהול תקציב ותפעול בעסק חדש?

  שאלה

  בחודש פברואר פתחתי עסק חדש. העסק חדש בדרום ואנשים לא מכירים את התחום. תהליך השיווק מאוד קשה ואיטי. עשינו תוכנית עסקית , ונוצר מצב שהשקעתי הכול בציוד ובפרסום שלקח לי המון ועדיין אין לי רווחים. ללא תזרים להמשך ולתחזוקה של העסק. אני מאוד חוששת שהמצב יקשה עליי להמשיך את פעילות העסק?

  תשובה

  כשפותחים עסק חדש ישנה משמעות מאוד גדולה לניהול תקציב, מכיוון שתזרים המזומנים מוגבל ויש תחושה שתמיד השמיכה קצרה מדי. חשוב מאוד לעשות תוכנית עסקית / שיווקית שתתן לכם כיוון ותמקד את ההשקעות העתידיות בתחום השיווק. האופציות השיווקיות בשוק הן רבות, חלקן מאוד אטרקטיביות, אבל רובן גם לא נכונות הן מבחינה תקציבית והן מבחינת התזמון ומוכנות העסק. יש לשקול כל פעולה שיווקית מההיבט הכלכלי, מוכנות מערכתית והתאמה ללקוחות יעד.

 • פתיחת עסק- רישום עסק?

  אני בתהליכים של פתיחת חנות וירטואלית. אני בעל ניסיון, מבין ויודע המון בתחום בו אני הולך לעסוק. אבל… אני לא מבין בכל הליכי הביורוקרטיה. מה עושים קודם רושמים את העסק ברשויות? עושים סקר שוק? מחפשים חברת סליקה?

  השאלה העיקרית שלי היא: נגיד ואני ארשום את העסק ברשויות, וכעבור זמן לא ממש ילך לי? אם אני רק רוצה לבדוק האם אצליח, ואם אכן יש ביקוש למוצרים ולמחירים שאני מציע? עדיין אני צריך לרשום את עצמי כעסק?

  תשובה

  לפני שאתה בונה חנות וירטואלית כלשהי יש לבחון את הדרישה בשוק ואת המתחרים. הרי אתה מתכוון לעשות השקעה גדולה, ולא יהיה זה נכון לעשות זאת ולהיווכח כי החנות לא רלוונטית או שיש לה מתחרים חזקים מדי בשוק שבנו חסמי שוק כגון גישה למקומות ראשונים בגוגל. יהיה עליך לבדוק רמת מחירים ונקודות איזון של העסק שלך בידיעה כי בשלב הראשוני אתה לא הולך להרוויח הרבה בגלל מאמצי חדירה לשוק. לאחר מחקר השוק ההמלצה שלי היא לא לפתוח עסק בע"מ בשלב ההתחלתי אלא עוסק מורשה, תהליכי הפתיחה וסגירת העסק הם יותר קלים. לאחר בניית האתר אתה צריך לדבר עם חברות הסליקה עדיף לדבר עם כולם כדי שלקוחות יוכלו לבצע רכישה בכל סוגי הכרטיסים כולל כרטיסים שהונפקו בישראל. לשם כך יהיה עליך לעמוד בתנאים שלהם , תברר מה הם דורשים לאחר שהאתר בנוי.

 • כיצד מעודדים חשיבה יצירתית בארגון?

  שאלה

  בעקבות תהליך ארגוני בחברה בה אני עובדת, החליט המנכ"ל שהארגון שלנו מחויב לשים לעצמו כערך עליון את נושא היוזמה והחדשנות. רציתי לשאול מניסיונכם או מדברים שראיתם, אילו תהליכים תומכים קיימים בכדי להוביל עובדים בדרגים שונים בארגון לגלות יצירתיות ולשתף אחרים (במיוחד מנהלים) ברעיונות שיש להם?

  תשובה

  יזמות וחדשנות הן תכונות ארגוניות מאוד מבורכות שאנחנו תומכים בהן. כולם מציינים כי הם שואפים לזה בחברה שלהם אבל לא באמת מיישמים. זה לא מספיק לדרוש זאת מהעובדים בשיחות אישיות וקבוצתיות, יש להפוך אותן לחלק מהתרבות הארגונית. על מנת ליישם מדיניות כזו שתהיה מושרשת יהיה על המנהלים להיות פתוחים לרעיונות שלא שלהם, לדעת לתת קרדיט  / גמול לאלה שהביאו את הרעיון. לדעת לקבל ביקורת על רעיונות שלהם, לעודד יזמות וחשיבה יצירתית על ידי שיתוף בתהליכי קבלת החלטות שאינם משיקים ישירות עם הגדרות התפקיד של העובד. לספר את סיפור היזמות ברבים בכל הזדמנות כדי שכל החברה תדע.

 • כיצד להשיג לקוחות?

  תשובה

  זו שאלה שתמיד שואלים ומגוון התשובות עליה כמספר הפעמים שהשאלה נשאלת. ראשית, כדי שיהיו לקוחות אנשים צריכים להכיר אותך. לכן שיווק הוא המפתח. כל עסק חייב להשקיע לא מעט כספים על שיווק, חשוב לבדוק אילו ערוצי שיווק הם היעילים ביותר וממוקדי לקוח על מאפייניו, צרכיו ורצונותיו. שיתופי פעולה הם דרך נוספת במסגרת פיתוח העסקי של החברה. שיווק אינטרנטי, שיווק ויראלי שיוצר תנועה מפה לאוזן. מגוון הדרכים הם בגבולות היצירתיות וההון שמוכנה החברה להשקיע.

שאלות נוספות

 • כיצד להיתפס נכון שיווקית – מיתוג?

  שאלה

  פתחתי מרכז טיפולים במיטות עיסוי. המיטות נותנות פתרון למגוון בעיות רפואיות ובכלל גם מאוד מרגיעות. אני רוצה ומנסה בכל הדרכים לשווק את הטיפול או העיסוי כ-" חטיף אנרגיה" מפני שכולנו צריכים תחזוקה שותפת של הגוף ועמוד השידרה. ומשום מה – אף אחד מהמשווקים לא מצליח להגיע לגימיק הנכון. האם יש למישהו רעיון איך לשווק את זה?

  תשובה

  מיתוג זה תיאוריה בפני עצמה. כיצד משווקים / מוכרים שירות או מוצר? ראשית, עליך להבין את מהות המוצר והשרות, מה הוא רוצה לשדר (יוקרה, גובה עיניים), מה הערך ללקוח (יש לבצע סקר שוק בשביל לענות על זה). אנשים ברמת מותג מגיבים אליו רגשית. לכן אתה צריך לבחון איזה רגש אתה רוצה ליצור בעזרת העזרים המיתוגיים: לוגו, סלוגן, נייר מכתבים, מענה לשרות לקוחות, חומר פרסומי שתבחר וכו'… הדבר החשוב ביותר שיש לזכור הוא שיצירת מותג לוקח זמן כמו שבניית אמון לוקחת זמן, המפתח הוא סבלנות ומסר חוזר לאורך זמן של המותג.

 • איך עושים פיתוח עסקי?

  יש לי בית מלאכה שעובד יפה. אני מספק סחורה לחנויות שקונות ממני כבר שנים. עד עכשיו לא השקעתי בשיווק.עד כה היה לי עודף ביקוש רב הזמן ולא מצאתי לנכון להשקיע אם לא אוכל לספק.

  לאחרונה יש לי בעייה. יש ירידה בביקושים מכמה חנויות. הירידה נמשכת כבר מספר חודשים. אני לא ממש יודע למה לייחס אותה. בחנויות אומרים שיש להם פחות הזמנות, (אבל אני לא ממש יודע אם זה נכון).

  אני רוצה להתחיל ולשווק את העסק שלי גם לגופים אחרים. אשמח לשמוע רעיונות איך להתחיל

 • בעיות בתחום שירות לקוחות

  שאלה

  יש לי בעיה במחלקת שירות הלקוחות שלנו. אנחנו מעוניינים לתת שירות אדיב ולעזור ללקוחות לפתור את הבעיות. בפועל נציגי השירות נכנסים לאינטראקציות לא טובות עם הלקוח, מה שמעכיר את האווירה. מאחר ואני מנהלת את השיווק בחברה – יוצא שאני מקבלת את כל הריקושטים מהלקוחות.  מה הייתם ממליצים לעשות על מנת לטפל בנושא?

  תשובה

  תגובת הלקוחות זו השתקפות ישירה של מה שהשוק חושב על החברה. וההתנהגות של נציגי המכירות והשירות זו השקפה ישירה של התרבות הארגונית שמתאפשרת במקום. לכן, מה שניתן לעשות זה לשנות את התרבות הארגונית או ב"לחנך" מחדש את הצוות הקיים או לרענן אותו. בדרך זו או אחרת יש לבנות, ליישם ולבקר סט של התנהגויות ותקשורת ארגונית אל מול הלקוחות כולל: מדיניות החזרים ופתירת בעיות, זמני תגובה וזמני חזרה ללקוח.. חייבת להיות שיטה ברורה של טיפול בלקוח ומי אחראי על מה ובכמה זמן.

שאל אותנו

השאלה שלך

info box
שינוי גודל גופנים
ניגודיות